• Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiązanie - Laurence Rees

No goods
55.00
Enter your email
Shipping within 10 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.5 kg
ISBN 9788381395809
Leave your phone

"Nie zmierzali do żadnej stacji. Ten pociąg jechał donikąd."

W tej wstrząsającej książce, której publikacja zbiega się z sześćdziesiątą rocznicą wyzwolenia obozu oświęcimskiego, znany pisarz i dziennikarz Laurence Rees przedstawia historię okrytej największą niesławą hitlerowskiej instytucji. Opisuje, jak KL Auschwitz z obozu koncentracyjnego dla polskich więźniów politycznych przeobraził się w instytucję największego ludobójstwa w historii - zostało w nim zabitych około miliona Żydów.

Rees umieszcza historię obozu oświęcimskiego w szerszym kontekście historii Holokaustu. Jego zdaniem KL Auschwitz nie był w hitlerowskim państwie instytucją wyjątkową, ale ważnym elementem organizacji, której celem było „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”. Autor analizuje psychikę i rozumowanie kluczowych postaci hitlerowskiego reżimu, ujawnia nieznane dotąd, wstrząsające fakty z obozowego życia. Wykorzystuje ponadto dokumenty z otwartych niedawno archiwów rosyjskich, które kwestionują wiele obowiązujących powszechnie opinii.

"Sądzę, że książka Reesa wejdzie do kanonu podstawowych dzieł kształtujących wiedzę o faktach niedostatecznie znanych i trudnych dziś do zrozumienia dla wielu. Sądzę też, że polscy czytelnicy będą w stanie zrozumieć i przyjąć z niej szczególnie dużo."
Władysław Bartoszewski

"Książka ta z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia drugiej wojny światowej (...). Starania Reesa, by pojąć psychikę esesmanów z załogi obozu wynikają nie tylko z ogromnej ciekawości, ale też z bezkompromisowej szczerości, tak potrzebnej przy pisaniu na ten temat."
Antony Beevor, autor "Stalingradu" i "Upadku Berlina - 1945"

"Historia obozu oświęcimskiego napisana w sposób przystępny i rzetelny (...). Rees nie unika trudnych pytań o zachowanie ludzkie in extremis, a jego obiektywne sądy moralne dodają tej użytecznej książce wagi."
Profesor David Cesariani, autor książki "Eichmann, jego życie i zbrodnie"

"Laurence Rees w nowym świetle przestawia proces przeobrażenia się obozu oświęcimskiego w miejsce największych okropieństw, w trwały symbol nieludzkich zbrodni reżimu hitlerowskiego. Ta wspaniała książka powinna dotrzeć do jak największej liczby czytelników."
Profesor Sir Ian Kernshaw, autor książek "Hitler, 1889 - 1936: Hybris" i "Hitler, 1936 - 1945: Nemesis"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Rok wydania 2020
Stan New
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question