• Cóż po nas pozostanie...? Życie i twórczość więźnia obozu Auschwitz Mieczysława Kościelniaka - Jolanta Kupiec

29.00
opak Add to wishlist
Shipping within 10 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.33 kg
ISBN 8388526499

Zamówienie SMS: 510284318

Leave your phone

Publikacja jest kolejną pozycją wydawnictwa Muzeum, poświęconą więźniom-artystom tworzącym w czasie II wojny światowej prace plastyczne w KL Auschwitz. Prezentuje sylwetkę Mieczysława Kościelniaka, wybitnego i płodnego twórcy, który pozostawił po sobie prace z różnych dziedzin — rysunku, malarstwa, grafiki — i z perspektywy więźnia obozu stworzył bogaty zbiór plastycznych dokumentów, obrazujących ludobójstwo i terror KL Auschwitz.

Doskonałe technicznie, zarówno obrazy jak i pospieszne szkice, swym ekspresyjnym realizmem poruszają do głębi. Ogromny ładunek emocjonalny i przekaz treściowy, zawarty w pracach Kościelniaka, stworzonych zarówno w obozie jak i po wojnie, pozwala odtworzyć obrazy wielu miejsc i dramatycznych wydarzeń z historii KL Auschwitz. Dzieła te stają się tym samym niezwykłej wagi dokumentem, przypominającym o okrucieństwach wojny i przestrzegającym przed niebezpieczeństwem świata ogarniętego fanatyzmem.

Książka ma spełniać zadanie upamiętniające i edukacyjne, stanowiąc ikonograficzną podstawę i uzupełnienie fragmentarycznie ocalałej dokumentacji obozowej, a także relacji i wspomnień byłych więźniów oraz powojennych opracowań i publikacji o tematyce obozowej.

Skromna objętość albumu pozwoliła na zaprezentowanie jedynie najistotniejszych prac obozowych i powojennych artysty, pochodzących głównie ze zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Materiał ilustracyjny i biografia Autora zostały wzbogacone fotografiami rodzinnymi, pochodzącymi z prywatnych zbiorów rodziny artysty.

Rok wydania 2003
Stan New
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question