• Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej

Rok wydania 2019
39.90 -37% 25.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Duża dostępność
The Weight Of The 0.5 kg
ISBN 9788366219090

Zamówienie SMS: 510284318

Leave your phone

"Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej" to przejmująca biografia utalentowanej żydowskiej artystki, której kariera przypadła na trudne czasy totalitaryzmu

Osiągnięcie sukcesu zależy nie tylko od talentu, jaki posiadamy. Liczy się również upór, pracowitość, a w dawnych czasach również pochodzenie. O tym, jak z tymi kwestiami radziła sobie uzdolniona Pola Nireńska, przeczytamy w książce "Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej".

Pola Nireńska, urodzona w Warszawie, miała żydowskie pochodzenie. Tańczyła w czasach totalitaryzmu i nie poddawała się. Straciła prawie całą swoją rodzinę w Zagładzie, a po wojnie poślubiła Jana Karskiego. Pokonywała bariery, dążyła do wolności i niezależności. Ile jednak to wszystko musiało ją kosztować? Na jak wiele wyrzeczeń zgodziła się piękna artystka?

Książka oparta została o niepublikowane, odnalezione przez autorkę dokumenty. Dzięki temu w zupełnie inny sposób możemy spojrzeć na postać również i Jana Karskiego, którego z Nireńską łączyła skomplikowana relacja. Poszukiwanie prawdy zaprowadziło autorkę w odległe rejony świata, wszędzie tam, gdzie słyszano o Poli Nireńskiej.

"Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej" to trudna książka, pełna niesprawiedliwych i krzywdzących artystkę zdarzeń i zrządzeń losu. Mimo wielkiego talentu, trafiła na nieodpowiednie dla siebie czasy. Czy potrafiła pozostać wolna w zniewoleniu?

Weronika Kostyrko pracowała 20 lat w "Gazecie Wyborczej". Pełniła również funkcję redaktor naczelnej "Wysokich obcasów".

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question