• Z kroniki Auschwitz (DVD) Michał Bukojemski

Stan New
50.00
opak Add to wishlist
Shipping within 14 days
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.17 kg

Zamówienie SMS: 510284318

Leave your phone

"Z Kroniki Auschwitz" – to cykl pięciu dokumentalnych filmów, który stara się zachować i przybliżyć pamięć o tragedii ludzkości, jaką był obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Przybliżyć młodym, którzy dopiero poznają świat. Okruchy relacji oraz wycinki kroniki złożyły się na warstwę narracyjną filmów.

Dzięki metodzie realizacji filmy osiągnęły wartość źródła historycznego. Cytaty z relacji byłych więźniów czytają lektorzy: mężczyzna i kobieta. Opowiadane historie osiągnęły dzięki temu spójność i jednorodność, przemawiają do widza swoją treścią, budują rzadko spotykany poziom emocji.

W warstwie obrazowej filmów poznajemy miejsca akcji, widzimy obóz dzisiaj, patrzymy na zdjęcia osób, których relacji słuchamy – w każdym przypadku, gdy takie zdjęcie się zachowało. Zdjęcia odwiedzających Miejsce Pamięci tworzą szczególny kontekst dla opowiadanych historii. Malarstwo i grafika pokazywane w filmach jest nie tylko informacją, stanowi często najsilniejszy element filmowej narracji.

Filmy na płycie DVD prezentowane są w siedmiu wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hebrajskiej, węgierskiej, polskiej i rosyjskiej. 

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question