• Z kroniki Auschwitz (DVD) Michał Bukojemski

Stan New
50.00
opak Add to wishlist
Shipping within 10 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.17 kg

Zamówienie SMS: 510284318

Leave your phone

"Z Kroniki Auschwitz" – to cykl pięciu dokumentalnych filmów, który stara się zachować i przybliżyć pamięć o tragedii ludzkości, jaką był obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Przybliżyć młodym, którzy dopiero poznają świat. Okruchy relacji oraz wycinki kroniki złożyły się na warstwę narracyjną filmów.

Dzięki metodzie realizacji filmy osiągnęły wartość źródła historycznego. Cytaty z relacji byłych więźniów czytają lektorzy: mężczyzna i kobieta. Opowiadane historie osiągnęły dzięki temu spójność i jednorodność, przemawiają do widza swoją treścią, budują rzadko spotykany poziom emocji.

W warstwie obrazowej filmów poznajemy miejsca akcji, widzimy obóz dzisiaj, patrzymy na zdjęcia osób, których relacji słuchamy – w każdym przypadku, gdy takie zdjęcie się zachowało. Zdjęcia odwiedzających Miejsce Pamięci tworzą szczególny kontekst dla opowiadanych historii. Malarstwo i grafika pokazywane w filmach jest nie tylko informacją, stanowi często najsilniejszy element filmowej narracji.

Filmy na płycie DVD prezentowane są w siedmiu wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hebrajskiej, węgierskiej, polskiej i rosyjskiej. 

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question