Książki na temat Holocaustu

Twój koszyk jest pusty.

Przejdź do głównej treści »

Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu

Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

45,00 zł
LUB

Krótki opis

„Auschwitz od A do Z” to zredagowane w sposób encyklopedyczny i bogato ilustrowane kompendium na temat historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego
i zagłady Auschwitz.

Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

„Auschwitz od A do Z” to zredagowane w sposób encyklopedyczny i bogato ilustrowane kompendium na temat historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Książka przedstawia wiedzę o obozie zebraną w ponad 300 artykułach. Ułożone w kolejności alfabetycznej hasła wyjaśniają najistotniejsze zjawiska i wydarzenia z historii Auschwitz. Oprócz tekstów w publikacji znaleźć można bogaty i komplementarny względem haseł dobór materiałów ilustracyjnych: archiwalne zdjęcia i dokumenty, a także reprodukcje prac artystycznych.

Autorzy (Piotr M.A. Cywiński, Jacek Lachendro, Piotr Setkiewicz) podkreślają, że ich rolą było przede wszystkim opisanie skomplikowanej historii obozu w skondensowany i przystępny szerokiemu gronu odbiorców sposób. „Naszym celem nie była prezentacja całości wiedzy uformowanej przez dziesięciolecia badań historycznych. Chcieliśmy, by publikacja trafiła do każdego czytelnika zainteresowanego dziejami Auschwitz, a nie wyłącznie do wąskiego grona specjalistów historii Trzeciej Rzeszy” – czytamy wstępie.

Informacje dodatkowe

Tytuł Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu
Autor Nie
Wydawca Nie
ISBN Nie
Rok wydania 2013
Okładka Twarda
Inne języki N/D
Szerokość 22,5
Wysokość 28,5
Informacje dodatkowe 207 s.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.