Byłem asystentem doktora Mengele

Byłem asystentem doktora Mengele

Dostępność: W magazynie

22,00 zł
LUB

Krótki opis

Więzień Miklos Nyiszli na polecenie dr SS J.Mengele wykonywał sekcje zwłok bliźniąt i karłów poddawanych przez niego eksperymentom medycznym oraz pełnił funkcję lekarza esesmanów i więźniów zatrudnionych przy obsłudze komór gazowych i krematoriów.

Byłem asystentem doktora Mengele

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Byłem asystentem doktora Mengele

Szczegóły

Miklos Nyiszli - Byłem asystentem doktora Mengele

Więzień Miklos Nyiszli na polecenie dr SS J. Mengele wykonywał sekcje zwłok bliźniąt i karłów poddawanych przez niego eksperymentom medycznym oraz pełnił funkcję lekarza esesmanów i więźniów zatrudnionych przy obsłudze komór gazowych i krematoriów.

Josef Mengele, doktor filozofii i medycyny, do SS wstąpił w 1938r a w 1943r. objął służbę w KL Auschwitz jako lekarz w obozie rodzinnym dla Cyganów w Brzezince.Najbardziej znany jest z powodu dokonywanych eksperymentów medycznych nad ciążą mnogą, rakiem wodnym oraz nad dziedzicznością cech u bliżniąt i karłów. Po wojnie ukrywał się w Ameryce Południowej. W czasie kąpieli w morzu 1979r. doznał udaru mózgu i utopił się niedaleko Sao Paulo w Brazylii.

Dr Nyiszli napisał swą książkę zaraz po ukończeniu wojny, polegając jedynie na własnej pamięci i relacjach kolegów, przekazywanych w czasie pobytu w obozie - nie miał możności skonfrontowania wspomnień z dokumentami, jakie znamy dzisiaj.

Informacje dodatkowe

Tytuł Byłem asystentem doktora Mengele
Autor Nyiszli Miklos
Wydawca Nie
ISBN Nie
Rok wydania 2000
Okładka Nie
Inne języki EN,DE
Szerokość Nie
Wysokość Nie
Informacje dodatkowe Nie

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.