Czika, piesek w getcie - Batszewa Dagan

Czika, piesek w getcie - Batszewa Dagan

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

25,00 zł
LUB

Krótki opis

Głównym bohaterem historii jest pięcioletni Michałek i jego piesek Czika. Niemcy zamykają rodzinę Michałka w getcie, następnie każą pozbyć się pieska, a pewnego dnia przychodzą po chłopca i jego rodziców.

Czika, piesek w getcie - Batszewa Dagan

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Głównym bohaterem historii jest pięcioletni Michałek i jego piesek Czika. Niemcy zamykają rodzinę Michałka w getcie, następnie każą pozbyć się pieska, a pewnego dnia przychodzą po chłopca i jego rodziców. Dzięki kryjówce rodzinie udaje się przetrwać wojnę. Po wyzwoleniu chłopiec odzyskuje swojego ukochanego zwierzaka, oddanego na przechowanie do mieszkającej na wsi Hani, polskiej przyjaciółki rodziny. Ta opowiedziana przystępnym językiem historia ma ułatwić nauczanie o tragedii Żydów podczas II wojny światowej. Jest to propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przybliżyć swoim dzieciom i uczniom ten trudny temat.

Dużym walorem książki są ilustracje, dla których inspiracją stały się fotografie archiwalne z getta radomskiego, w którym podczas wojny przebywała Batszewa Dagan.

Batszewa Dagan urodziła się 8 września 1925 r. w Łodzi jako Izabella Rubinstein. Po wkroczeniu Niemców do rodzinnego miasta uciekła z rodzicami i rodzeństwem do Radomia. Podczas pobytu w getcie radomskim związała się z tajną organizacją młodzieżową Hashomer Hacair. Z ramienia tej organizacji jeździła do getta warszawskiego, skąd szmuglowala do Radomia gazetkę "Pod Prąd". W 1942 r. uciekła z getta radomskiego i dzięki fałszywym dokumentom przedostała się na teren Niemiec. Po kilku miesiącach została aresztowana i wysłana do Auschwitz, gdzie przebywała do początku 1945 r., kiedy wraz z innymi więźniarkami została ewakuowana do Ravensbrück, a później do Malchow. 2 maja 1945 r. została wyzwolona przez armię brytyjską. Po wyzwoleniu przeniosła się do Palestyny, gdzie wraz z mężem Paulem przyjęła nazwisko Dagan. Pracowała jako przedszkolanka, następnie jako psycholog i wykładowca w seminarium nauczycielskim. Jest twórcą metody psychologiczno-pedagogicznej pomagającej przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę o Szoa oraz autorką publikacji dla dzieci i młodzieży wykorzystywanych w nauczaniu o Holokauście.

Informacje dodatkowe

EAN 9788377048632
Tytuł Nie
Autor Nie
Wydawca Nie
ISBN Nie
Rok wydania Nie
Okładka Nie
Inne języki Nie
Szerokość Nie
Wysokość Nie
Informacje dodatkowe Nie

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

EPIZODY Z AUSCHWITZ. RAPORT WITOLDA.cz2

EPIZODY Z AUSCHWITZ. RAPORT WITOLDA.cz2

25,00 zł
Epizody z Auschwitz 1 - Miłość w cieniu zagłady

Epizody z Auschwitz 1 - Miłość w cieniu zagłady

25,00 zł
Epizody z Auschwitz 4 - Nosiciele tajemnicy

Epizody z Auschwitz 4 - Nosiciele tajemnicy

25,00 zł
Epizody z Auschwitz cz3 "Ofiara"'

Epizody z Auschwitz cz3 "Ofiara"'

25,00 zł

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.