Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

16,00 zł
LUB

Krótki opis

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz
Czwarta część "Głosów Pamięci" poświęcona karom i szykanom, którym byli poddawani więźniowie KL Auschwitz. POLSKA I ANGIELSKA WERSJA JĘZYKOWA

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Szczegóły

Karanie więźniów za najdrobniejsze nawet wykroczenia przeciwko dyscyplinie obozowej stosowano we wszystkich obozach koncentracyjnych.

Istniały regulaminy ustalające zasady życia obozowego, ale przeważnie to esesmani i więźniowie funkcyjni wymierzali sprawiedliwość, przemocą i terrorem zmuszając więźniów do bezwzględnego posłuszeństwa. Powodów do bicia i znęcania nigdy nie zabrakło. Niezależnie od aktów brutalności, samowoli i przemocy, charakterystycznych zwłaszcza dla pierwszych lat istnienia KL Auschwitz, stosowane też były kary regulaminowe orzekane pisemnie przez komendanta lub kierownika obozu na podstawie meldunków esesmanów lub więźniów funkcyjnych.

Do najczęściej stosowanych kar regulaminowych należały: chłosta, karne ćwiczenia w czasie wolnym od pracy, skierowanie do karnej kompanii, osadzenie w areszcie obozowym (Bloku Śmierci) i tzw. kara słupka.

W czwartym zeszycie "Głosów Pamięci" zamieszczono wstęp historyczny autorstwa Ireny Strzeleckiej, fragmenty wspomnień i relacji bylych więźniów, kopie dokumentów związanych z wymierzaniem kar w obozie, reprodukcje dzieł malarskich wykonanych przez byłych więźniów, fotografie obiektów obozowych oraz biogramy autorów wspomnień, relacji i zeznań

Informacje dodatkowe

EAN 9788360210949
Tytuł Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz
Autor Strzelecka Irena
Wydawca Nie
ISBN 978-83-60210-94-9
Rok wydania Nie
Okładka Nie
Inne języki Nie
Szerokość 17,5
Wysokość 25
Informacje dodatkowe Nie

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.