• Początki Zagłady Żydów w KL Auschwitz w świetle dokumentów...

45.00
opak Add to wishlist
Shipping within 14 days
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.5 kg
ISBN 9788377040737

Zamówienie SMS: 510284318

Leave your phone

Publikowane po raz pierwszy materiały źródłowe dotyczące rozpoczęcia masowej Zagłady Żydów w KL Auschwitz. Ponad 70 dokumentów pochodzących ze zbiorów obozowego biura budowlanego Bauleitung stanowi niezbite potwierdzenie szczegółowego planowania i przeprowadzenia poszczególnych etapów Zagłady w Auschwitz.

W wyniku obszernych kwerend przeprowadzonych zarówno w zespole Zentralbauleitung, jak i w pozostałych zasobach archiwum Muzeum Auschwitz, udało się odnaleźć szereg interesujących, nieznanych dotąd dokumentów.

Większość z nich została zaprezentowana w niniejszym opracowaniu, ułożona w ramach sześciu podstawowych działów tematycznych, dotyczących: — dziejów komory gazowej przy krematorium numer I w obozie Auschwitz I; — funkcjonowania prowizorycznych komór gazowych w Birkenau, tzw. bunkrów I i II („Czerwonego” i „Białego Domku”); — drewnianych baraków wykorzystywanych jako rozbieralnie dla ludzi mordowanych w tzw. bunkrach I i II; — historii rampy kolejowej, na której dokonywano selekcji deportowanych do Auschwitz Żydów; — powstania i pierwszego roku istnienia Sonderkommando; — przeprowadzanych w obozie masowych morderstw, tzw. akcji specjalnych. Dokumenty te umożliwiają w dużej mierze doprecyzowanie chronologii zdarzeń lub też potwierdzenie faktów znanych do tej pory jedynie z relacji świadków.

Publikacja dostępna w wersji polsko-angielskiej.

Kod_producenta Początki Zagłady Żydów w KL Auschwitz w świetle dokumentów...
Rok wydania 2014
Stan New
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question